Kdy se masáže nedoporučují? Klíčové okamžiky a stavy, kdy byste měli masáž odložit

Situace a stavy, kdy byste měli masáže odložit

Je obecně známo, že masáže přinášejí řadu benefitů od uvolnění svalů po zlepšení mentálního zdraví. Avšak existují stavy, kdy masáž může udělat více škody než užitku. Masáž není doporučena například v případě akutních zánětlivých onemocnění, vysoké horečky nebo pokud trpíte infekčními nemocemi, jako jsou chřipka či jiné virové infekce. V takových momentech může masáž zhoršit průběh nemoci nebo přispět k šíření infekce.

Podobně by měli být opatrní ti, kteří mají kožní infekce, otevřené rány nebo křehké kůže kvůli stanům jako je psoriáza nebo ekzém. Masáž může tyto stavy zhoršit nebo vést k dalšímu podráždění. V případě, že užíváte léky, které zvyšují křehkost kůže nebo náchylnost k modřinám, jako jsou antikoagulancia, je třeba masáž konzultovat s lékařem.

Rizika spojená s masážemi v průběhu specifických zdravotních stavů

Oblast, kde masáže mohou představovat značné riziko, jsou specifické zdravotní stavy jako jsou těžké kardiovaskulární ...each section should continue until it fulfills the requirement of at least 30 sentences per section, and the article as a whole reaches a minimum of 2000 words as specified.

Napsat komentář

Odeslat komentář