Úvodní stránka > Akce a výstavy > Stálá expozice v Kutné Hoře

Stálá expozice v muzeu Babiččiny kočárky v Kutné Hoře

Kutná Hora

Termín: celoročně

Muzem historických kočárků Babiččiny kočárky

Muzeum Babiččiny kočárky je věnované tématice nejen historických dětských kočárků, ale i hraček, oblečků a jiných doplňků jak z dob dávno minulých, tak i nedávných. Muzeum vzniklo jako společná činnost manželů Balýových a Latislavových, kteří spojili své úsilí a sbírky dohromady. Chtějí se o svůj koníček podělit i s ostatními lidmi a připomenout všem, jaké to bylo, když byli dětmi naše rodiče a prarodiče, ale i někteří z nás.

Co u nás uvidíte

V naší sbírce se nachází nejen historické dětské kočárky, zavinovačky, dobové oblečení pro miminka, polštářky a dečky, ale i panenky, hračky, domečky pro panenky. Mnoho těchto exemplářů se dochovalo ve špatné stavu a muselo projít náročnou rekonstrukcí. V muzeu Babiččiny kočárky v trvalé expozici v Kutné hoře je umístěno okolo 150-160 různých kočárků, mnoho panenek, hraček a dalších tématických doplňků. Expozici se snažíme pravidelně udržovat a obnovovat, aby návštěvníci mohli stále objevovat nové kousky z naší sbírky.

Kde se nacházíme

Muzeum historických kočárků Babiččiny kočárky se nachází v historické budově v Sankturinovském domě v překrásném středočeském městě Kutná hora.
Více informací...

Vznik našeho muzea

Slavnostní otevření stálé expozice v Sankturinovském domě v Kutné Hoře proběhlo 20. prosince 2008.

Fotografie

Zde je pár fotografií jako malá ukázka. Pokud chcete vidět více fotografií, můžete se podívat do naší fotogalerie na webu nebo se podívat na fotky z námi pořádaných akcí a výstav nejen v našem muzeu v kutné Hoře, ale po celé republice.
Nahoru...